Podczas rehabilitacji Pacjentów po rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego, oprócz wykorzystywania tradycyjnych metod terapii, proponujemy Państwu także wykorzystanie pierwszego na Dolnym Śląsku rezonansu stochastycznego SRT. Jego  działanie objawia się poprzez wzmocnienie tkanki ścięgien w wyniku aktywacji czynności fibroblastów  oraz zwiększeniem siły mięśniowej i poprawą krążenia w stawie.

Terapia rezonansem stochastycznym w sposób istotny skraca czas gojenia złamania, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych pacjentów ze względu na zredukowany zwykle stan ogólny. Długookresowe stosowanie terapii rezonansem stochastycznym nie tylko pozytywnie wpływa na odbudowę kości, a tym samym gojenie złamania, lecz jednocześnie także na występującą u osób starszych osteoporozę i chwiejność chodu.

W przypadku złamania rzepki dochodzi do aktywacji przemiany materii, co prowadzi do szybszego gojenia złamania.

Złamania podudzia powinny zostać poddane terapii celem szybszego gojenia kości i szybszego uzyskania pełnej podatności na obciążenia. Ponadto ogranicza się występowanie powikłań w sąsiadujących stawach, do których dochodzi w przypadku klasycznej terapii (odwapnienie podchrząstkowe i ograniczenia ruchowe). Dochodzi do szybszej stabilizacji kości, stawów i mięśni.

W złamaniach w obrębie stopy terapia rezonansem stochastycznym istotnie skraca czas leczenia. Dochodzi do aktywacji czynności osteoblastów w obrębie złamania i do stabilizacji i wzmocnienia tkanki ścięgnistej i podporowej oraz mięśni szkieletowych.

Serdecznie zapraszamy!!!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *