Leczenie wad postawy to kompleksowa diagnostyka i terapia skolioz oraz wad postawy takich jak: dysfunkcje w obrębie stóp i kolan, asymetrie tułowia, choroba Scheuermanna. 

Terapia prowadzona jest między innymi w oparciu o metodę FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz). Techniki pracy w tej metodzie, to efekt doboru najbardziej skutecznych sposobów postępowania z różnych metod w szczególności terapii manualnej, osteopatii i PNF, zaadoptowanych do pracy z dziećmi, a także technik opracowanych przez samych autorów. Na bazie wieloletnich doświadczeń i obserwacji autorzy zaproponowali spójną i skuteczną koncepcję, która jako jedna z 7 metod na świecie uzyskała rekomendację Society on Scoliosis Orthopaedic and Rehabilitation Treatment – SOSORT.

Ponadto, terapia oparta jest też na metodzie K. Schroth oraz MNRI® Integracja Odruchów według S. Masgutovej. Jest to całościowa praca z dzieckiem/dorosłym polegająca na poprawie propriocepcji, relaksacji nadmiernie napiętych oraz wzmocnieniu osłabionych mięśni, poprawie koordynacji i równowagi, ćwiczeniach oddechowych oraz nauce autokorekcji postawy ciała.

Angelika Wolna

mgr fizjoterapii
Eluarda / Królewiecka
Umów się na wizytę

Aleksandra Dobrzańska

mgr fizjoterapii
Królewiecka
Umów się na wizytę