Osteopatia

Celem osteopatii jest przywrócenie równowagi w organizmie poprzez wzbudzenie w nim procesów samoleczenia. Osteopatia jest metodą diagnostyki i leczenia manualnego, która opiera się na założeniu, że zdrowy przebieg funkcji życiowych człowieka zależny jest od niezakłóconej ruchomości struktur ciała.

Więcej o osteopatii

Terapia manualna

Jest zbiorem różnych metod pracy fizjoterapeuty, która skupia się na całym układzie ruchu człowieka, nie tylko na stawach obwodowych i kręgosłupa, ale również na tkankach miękkich. Celem terapii manualnej jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawienie ruchomości.

Więcej o terapii manualnej

Rehabilitacja sportowa

Celem rehabilitacji sportowej jest zapobieganie urazom, diagnostyka, leczenie i rehabilitacja, poprawa wyników sportowych, właściwe postępowanie z problemami medycznymi. Kluczowym elementem jest szczegółowa diagnostyka.

Więcej o rehabilitacji sportowej

Przezskórna elektroliza

Przezskórna elektroliza przy użyciu narzędzia elektromedycznego działa bezpośrednio na uszkodzone ścięgna. Przy pomocy bezbolesnej metody mikroprądów galwanicznych, aplikowanych za pomocą igły, powoduje mikrouszkodzenia tkanki, by ta mogła zregenerować się na nowo.

Więcej o przezskórnej elektrolizie

rehabilitacja stomatologicznaRehabilitacja stomatologiczna

Celem rehabilitacji stomatologicznej jest normalizacja napięć w obrębie tkanek miękkich oraz odtworzenie prawidłowej fizjologicznej ruchomości w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

Więcej o rehabilitacji stomatologicznej

rehabilitacja dzieciecaRehabilitacja dziecięca

Metoda NDT-Bobath stanowi neurorozwojową koncepcję usprawniania dzieci i niemowląt opartą na neurofizjologicznym wzorcu rozwoju dziecka, którą można stosować już od pierwszych dni życia.

Więcej o rehabilitacji dziecięcej

uroginekologiaRehabilitacja uroginekologiczna

Rehabilitację uroginekologiczną zaleca się osobom z problemami takimi jak wysiłkowe i nocne nietrzymanie moczu, obniżanie się macicy i pęcherza, bolesne miesiączki czy przewlekłe bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

Więcej o rehabilitacji uroginekologicznej

Mama Balance

Bezpieczny zestaw ćwiczeń indywidualnie dopasowany do każdej kobiety. Ćwiczenia dobierane są pod kątem trymestru ciąży, okresu po porodzie, możliwości oraz aktualnych potrzeb ćwiczącej. Zajęcia mają na celu zmniejszenie dolegliwości związanych z ciążą, wspomaganie terapii oraz profilaktykę przy dysfunkcjach dna miednicy.

Więcej o Mama Balance

Masaż Kobido

Masaż Kobido to niechirurgiczny lifting twarzy, najbardziej zaawansowana i najtrudniejsza technika masażu twarzy. Charakterystyczną cechą Kobido jest szybkość z jaką terapeuta wykonuje zabieg obejmujący twarz, szyję i dekolt.  Jest odpowiedni dla ludzi potrzebujących relaksu, wytchnienia jak i dla osób chcących wydłużyć młody, promienny wygląd skóry oraz zniwelować napięcia mięśni twarzy.

Więcej o Masaż Kobido

Fizjoestetyka – Indiba Deep Care

Fizjoterapia estetyczna wykorzystuje technologię INDIBA Deep Care. Może być zastosowana jako leczenie podstawowe, lub jako część zabiegów. Zastosowanie jej może skrócić czas rekonwalescencji. Jest to technologia nieinwazyjna, bezpieczna i bezbolesna. Znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, ciesząc się znakomitymi efektami terapeutycznymi i zadowoleniem pacjentów.

Więcej o Fizjoestetyce

Indiba Deep Care

W oparciu o opatentowany System Proionic ®, Indiba reguluje kluczowe procesy biologiczne i metaboliczne fizjologii komórkowej. Wspiera regenerację tkanek i poprawia zmienioną funkcjonalność układu. Zabiegi z wykorzystaniem Indiby są bezpieczne, bezbolesne i nie uszkadzają komórek. Pierwsze efekty zastosowania Indiba Deep Care widoczne są od razu.

Więcej o Indiba Deep Care

Ortopedia

Nasi specjaliści to doświadczeni fachowcy z wieloletnim doświadczeniem. Konsultacje medyczne przeprowadzane są fachowo, obejmują ortopedię i rehabilitację. Ortopedia obejmuje dolegliwości wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego oraz wszelkie zaburzenia w obrębie więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów.

Więcej o lekarzach specjalistach

Kinezyterapia

Celem kinezyterapii jest poprawa sprawności fizycznej poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Ruch jest tu środkiem leczniczym, który ma wpływ na cały organizm, a prawidłowo wykonany daje satysfakcjonujące rezultaty i przyspieszając powrót do pełnej sprawności.

Więcej o kinezyterapii

Zdrowy kręgosłup

To zajęcia mające na celu wzmocnienie mięśni odpowiadających za stabilizację centralną kręgosłupa, poprawę jego ruchomości i zoptymalizowanie ich napięcia, by zapobiec współczesnym chorobom cywilizacyjnym związanym z ‘’siedzącym trybem życia’’ i przeciążeniami kręgosłupa.

Więcej o Zdrowy kręgosłup

Podologia

Celem pracy podologa jest badanie wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy. Podolog samodzielnie rozpoznaje zmiany patologiczne na stopach i przeprowadza odpowiednio dobrane zabiegi.

Więcej o podologii

Leczenie wad postawy

Leczenie wad postawy to kompleksowa diagnostyka i terapia skolioz oraz wad postawy takich jak: dysfunkcje w obrębie stóp i kolan, asymetrie tułowia, a także choroba Scheuermanna.

Więcej o leczeniu wad postawy

integracja sensorycznaIntegracja sensoryczna (SI)

Integracja sensoryczna (SI) jest zdolnością do rozumienia i grupowania bodźców oraz informacji zarówno z otoczenia zewnętrznego, jak i z własnego ciała poprzez zmysły.

Więcej o integracji sensorycznej

EMS

Przekonaj się, jak ćwicząc raz w tygodniu, poprawisz zdrowie, wymodelujesz sylwetkę i pozbędziesz się uporczywego bólu pleców.

Więcej o EMS

Fizykoterapia

Fizykoterapia jest jedną z metod fizjoterapii, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi czynnikami fizykalnymi, dzięki którym w tkankach zostaje pobudzony proces biologiczny.

Więcej o fizykoterapii

Rezonans stochastyczny

Srt-zeptoring jest wyjątkowo skutecznym zabiegiem profilaktycznym i terapeutycznym w przypadkach licznych schorzeń neurologicznych i ortopedycznych oraz urazach.

Więcej o rezonansie stochastycznym

Terapia falą uderzeniową

Falę uderzeniową wykorzystuje się przede wszystkim w szybkim zwalczaniu przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym oraz przywracaniu sprawności ruchowej.

Więcej o fali uderzeniowej