Powrót do zespołu
Powrót do zespołu

mgr Monika Rasińska

Umów się na wizytę

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu z tytułem magistra fizjoterapii. Specjalizuję się w terapii niemowląt z zaburzeniami neurorozwojowymi oraz dzieci starszych.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Fundacji Promyk Słońca oraz w Ośrodku Rehabilitacji dziennej dla dzieci OTTO-PRODENT, odbyłam również wolontariat na oddziale rehabilitacji dziennej dla dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Moimi pacjentami są niemowlęta z zaburzeniami wieku rozwojowego: asymetrią ułożeniową, kręczem szyi, zaburzeniami napięcia mięśniowego i opóźnieniem etapów rozwoju. Pomagam również dzieciom z problemami o podłożu genetycznym oraz neurologicznym: m.in. mózgowym porażeniem dziecięcym, przepukliną oponowo-rdzeniową.

W prowadzonej terapii bardzo ważna jest dla mnie analiza problemów dziecka oraz opracowanie planu usprawniania, uwzględniającego potrzeby zarówno dziecka jak i rodzica. Zależy mi na współpracy i porozumieniu z rodzicem oraz dążeniu do wspólnie ustalonych celów. Przez dobranie i zastosowanie odpowiednich metod pomagam dziecku osiągnąć jak największą samodzielność. Praca, którą wykonuję daje mi ogromną radość i satysfakcję, dlatego stale poszerzam umiejętności i kwalifikacje z zakresu fizjoterapii pediatrycznej, biorąc udział w kursach i szkoleniach, dotyczących rozwoju dziecka i sposobów jego efektywnego usprawniania.

Wykształcenie:

  • Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Kursy:

  • Certyfikat koncepcji Halliwick – kurs podstawowy – mgr Anna Olasińska, IHA Rec.
  • Certyfikat – taping dla kobiet w ciąży – mgr Joanna Kmieć-Nowakowska, MK Medica
  • Certyfikat – kinezjotaping – Kinezjotaping Polska
  • Certyfikat PNF kurs podstawowy – Matthias Schulte, MSc, PT, IPNFA – Reha+
  • Certyfikat – przygotowanie do pionizacji i chody dzieci od 0 do 24 miesięcy – mgr Sabina Lizak – Reha+