Powrót do zespołu
Powrót do zespołu

mgr Paulina Duroł

Umów wizytę

Ukończyłam Wyższą Szkołę Fizjoterapii we Wrocławiu z tytułem magistra fizjoterapii. Jestem certyfikowanym terapeutą metody NDT – Bobath oraz NDT- Bobath Baby, a także Doradcą Noszenia w chuście. Specjalizuję się w neurorozwojowej terapii niemowląt i dzieci starszych.

Od początku swojej praktyki zawodowej związana jestem z fizjoterapią dzieci i niemowląt. Doświadczenie zawodowe rozwijałam pracując w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu, Fundacji „Promyk Słońca”. Moimi pacjentami są niemowlęta z zaburzeniami wieku rozwojowego: asymetrią ułożeniową, kręczem szyi, zaburzeniami napięcia mięśniowego i opóźnieniem etapów rozwoju. Pomagam również dzieciom z problemami o podłożu genetycznym oraz neurologicznym: z porażeniami i niedowładami, dzieciom z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym czy przepukliną oponowo-rdzeniową.

W usprawnianiu dziecka szczególnie zależy mi na współpracy i porozumieniu z rodzicem oraz dążeniu do wspólnie ustalonych celów. Podczas terapii wyjaśniam istotę problemu, określam odpowiednie cele usprawniania oraz uczę pielęgnacji dziecka, która stanowi jej bardzo istotny element. Praca, którą wykonuję sprawia mi ogromną przyjemność dlatego stale poszerzam umiejętności i kwalifikacje z zakresu fizjoterapii pediatrycznej biorąc udział w kursach i szkoleniach dotyczących najnowocześniejszych koncepcji fizjoterapeutycznych, rozwoju dziecka i sposobów jego efektywnego usprawniania a także w konferencjach o tematyce neurologicznej i neurorozwojowej.

Wykształcenie

  • Absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu

Kursy

  • Terapia Neurorozwojowa NDT Bobath – PT, Neda Rotor, SLT Aleksandra Łada
  • Terapia Neurorozwojowa NDT Bobath Baby – SLT, Theodora Francisca Maria Blom
  • Kinesiology Taping w pediatrii
  • Mobilizacje tkanek miękkich i plastrowanie dynamiczne w pediatrii – dr Ireneusz Hałas
  • Planowanie i prowadzenie terapii niemowląt małych dzieci metodą NDT-Bobath – Neda Rotar
  • Procesy dynamicznej interakcji, zachodzące pomiędzy funkcjami sensomotorycznymi a widzenia, koniecznymi do jednoczesnej organizacji postawy, ruchów w przestrzeni i uczestnictwa – OT, Christa Scholtz; PhD, PT, Sarach Capelovitch
  • Neurorozwojowa diagnoza i terapia niemowląt i dzieci starszych z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego
  • Niemowlę z opóźnieniem rozwoju – najczęstsze zespoły z obniżonym napięciem podstawowym w przebiegu. Program domowy i instrukcje dla rodziców – PhD, PT, Sarach Capelovitch; PT Barbara Stonoga-Karpa
  • Kurs podstawowy na Doradcę Noszenia ClauWi – Iza Banach-Kubik