Powrót do zespołu
Powrót do zespołu
Paulina Iłowiecka

mgr Paulina Iłowiecka

Umów się na wizytę

Jestem absolwentką Uniwersytety Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, na którym uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Specjalizuję się w bezbolesnej terapii blizn wg metody ScarWork stworzoną przez Sharon Wheeler. Terapia ta ma na celu integrację blizny z siecią powięziową, aby zmniejszyć wszelkie dolegliwości oraz nienaturalne odczucia ze strony blizny.

Pracuje także z pacjentami z bólami przeciążeniowymi, ograniczeniami ruchomości, bólami kręgosłupa, stawów obwodowych oraz problemami związanymi z układami: mięśniowym czy więzadłowym.

W terapiach wykorzystuję techniki masażu głębokiego połączonego z rozluźnianiem mięśniowo-powięziowego oraz terapią powięziowo-mięśniowych punktów spustowych dla równowagi strukturalnej. Sprawia to, iż praca z ciałem pacjenta jest maksymalnie kompleksowa i korzystna dla całego organizmu. W swoim warsztacie pracy wykorzystuję również metodę Kinesiology Taping, która jest dobrym uzupełnieniem terapii, pozwala podtrzymać jej efekty oraz wyeliminować obrzęki czy skutki urazów.

Praca, którą wykonuję daje mi ogromną radość i satysfakcję, dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikację, zarówno w zakresie wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej biorąc udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Do pracy z pacjentem podchodzę holistycznie, starając się nie tylko zniwelować ból miejscowy, ale również starając się znaleźć przyczynę jego problemów oraz edukować w zakresie eliminacji nieprawidłowych wzorców, które sprzyjają powstawaniu dolegliwości bólowych.

Wykształcenie:

  • Absolwentka Uniwersytetu Medycznego in. Piastów Śląskich we Wrocławiu – kierunek fizjoterapia

Kursy:

  • Kurs ScarWork-Integracja Blizn z Siecią Powięziową- mgr. Anna Srokowska
  • Masaż tkanek głębokich – mgr. Rafał Uryzaj
  • Kinesiotaping Polska
  • Modele terapeutyczne najczęstszych zespołów uwięźnięcia nerwu- mgr. Grzegorz Skorus
  • Kurs Kobido – japoński liftingujący masaż twarzy – Wrocław
  • Napięciowe bóle głowy – szkolenie online