Powrót do zespołu
Powrót do zespołu

mgr Paulina Iłowiecka

Umów się na wizytę

Jestem absolwentką Uniwersytety Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, na którym uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Specjalizuję się w bezbolesnej terapii blizn wg metody ScarWork stworzoną przez Sharon Wheeler. Terapia ta ma na celu integrację blizny z siecią powięziową, aby zmniejszyć wszelkie dolegliwości oraz nienaturalne odczucia ze strony blizny.

Pracuje także z pacjentami z bólami przeciążeniowymi, ograniczeniami ruchomości, bólami kręgosłupa, stawów obwodowych oraz problemami związanymi z układami: mięśniowym czy więzadłowym.

W terapiach wykorzystuję techniki masażu głębokiego połączonego z rozluźnianiem mięśniowo-powięziowego oraz terapią powięziowo-mięśniowych punktów spustowych dla równowagi strukturalnej. Sprawia to, iż praca z ciałem pacjenta jest maksymalnie kompleksowa i korzystna dla całego organizmu. W swoim warsztacie pracy wykorzystuję również metodę Kinesiology Taping, która jest dobrym uzupełnieniem terapii, pozwala podtrzymać jej efekty oraz wyeliminować obrzęki czy skutki urazów.

Praca, którą wykonuję daje mi ogromną radość i satysfakcję, dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikację, zarówno w zakresie wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej biorąc udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Do pracy z pacjentem podchodzę holistycznie, starając się nie tylko zniwelować ból miejscowy, ale również starając się znaleźć przyczynę jego problemów oraz edukować w zakresie eliminacji nieprawidłowych wzorców, które sprzyjają powstawaniu dolegliwości bólowych.

Wykształcenie:

  • Absolwentka Uniwersytetu Medycznego in. Piastów Śląskich we Wrocławiu – kierunek fizjoterapia

Kursy:

  • Kurs ScarWork-Integracja Blizn z Siecią Powięziową- mgr. Anna Srokowska
  • Masaż tkanek głębokich – mgr. Rafał Uryzaj
  • Kinesiotaping Polska
  • Modele terapeutyczne najczęstszych zespołów uwięźnięcia nerwu- mgr. Grzegorz Skorus
  • Kurs Kobido – japoński liftingujący masaż twarzy – Wrocław
  • Napięciowe bóle głowy – szkolenie online